GCU SPRINT CHAMPS 2015 U12 Events

29 March 2015 to 29 March 2015
Roodeplaat


U12 Races

6 Event #6: U12 Boys K1 1000m Final 29 March 2015 8:50 AM
9 Event #9: U12, U10, U8 Girls K1 1000m Final 29 March 2015 9:20 AM
18 Event #15: U12 Boys K1 500m Final 29 March 2015 11:20 AM
22 Event #19: U12, U10, U8 Girls K1 500m Final 29 March 2015 12:00 PM
32 Event #27: U12 Boys K1 200m Final 29 March 2015 2:10 PM
36 Event #31: U12, U10, U8 Girls K1 200m Final 29 March 2015 2:50 PM
42 Event #41: U12,U10,U8 Boys & Girls K1 2000m Final 29 March 2015 4:00 PM


Printed 31 March 2015 12:27 AM by JRaceman
GCU SPRINT CHAMPS 2015 29 March 2015 8:50 AM
Race #6, Event #6: U12 Boys K1 1000m Final Roodeplaat Main
Results
Lane Person Team Result Place

8 ERWEE, CONNOR DABS 06:34.91 1

6 VAN PLETZEN, RUAN LIK 06:45.22 2

2 KENEALY, MICHAEL DABS 06:45.87 3

7 WILMOT, JAMES DABS 06:50.42 4

3 LAMBE, KEEGAN DABS 06:54.10 5

5 ASMAN, DYLAN DABS 07:25.20 6

4 SIZANI, JOSEPH DABS SCR


Printed 31 March 2015 12:27 AM by JRaceman
GCU SPRINT CHAMPS 2015 29 March 2015 9:20 AM
Race #9, Event #9: U12, U10, U8 Girls K1 1000m Final Roodeplaat Main
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

8 HANK, KAMILAH FLCC 06:38.22 1 1

9 GODDEN, ALEXA DABS 06:40.79 2 2

5 BORNMAN, ANJA LIK 06:54.71 3 1

3 HANK, AMEERAH FLCC 07:31.34 4 2

0 ROBERTS, RORISANG LIK 07:40.05 5 1

7 MOHAPI, KETSO FLCC 07:40.81 6 3

2 MOHAPI, BONOLO FLCC 07:57.71 7 2

6 EVANS, CAITLYN DABS 07:59.75 8 3

1 WEIDEMAN, DANELLE LIK 10:05.68 9 3

4 LANDILE, NQOBILE UNKNOWN DNS DNS

10 OELEFSE, MEGAN LIK DNS DNS


Printed 31 March 2015 12:27 AM by JRaceman
GCU SPRINT CHAMPS 2015 29 March 2015 11:20 AM
Race #18, Event #15: U12 Boys K1 500m Final Roodeplaat Main
Results
Lane Person Team Result Place

8 VAN PLETZEN, RUAN LIK 03:15.50 1

6 ERWEE, CONNOR DABS 03:16.16 2

3 KENEALY, MICHAEL DABS 03:19.53 3

2 WILMOT, JAMES DABS 03:20.37 4

4 LAMBE, KEEGAN DABS 03:23.27 5

5 ASMAN, DYLAN DABS 03:41.46 6


Printed 31 March 2015 12:27 AM by JRaceman
GCU SPRINT CHAMPS 2015 29 March 2015 12:00 PM
Race #22, Event #19: U12, U10, U8 Girls K1 500m Final Roodeplaat Main
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

8 GODDEN, ALEXA DABS 03:18.39 1 1

7 HANK, KAMILAH FLCC 03:19.81 2 2

6 BORNMAN, ANJA LIK 03:29.60 3 1

1 LANDILE, NQOBILE UNKNOWN 03:36.54 4 2

4 HANK, AMEERAH FLCC 03:40.49 5 3

2 MOHAPI, BONOLO FLCC 03:43.15 6 1

0 ROBERTS, RORISANG LIK 03:47.61 7 2

5 MOHAPI, KETSO FLCC 03:52.79 8 3

9 EVANS, CAITLYN DABS 03:56.23 9 4

10 WEIDEMAN, DANELLE LIK 05:20.93 10 3


Printed 31 March 2015 12:27 AM by JRaceman
GCU SPRINT CHAMPS 2015 29 March 2015 2:10 PM
Race #32, Event #27: U12 Boys K1 200m Final Roodeplaat Main
Results
Lane Person Team Result Place

6 VAN PLETZEN, RUAN LIK 01:12.16 1

2 KENEALY, MICHAEL DABS 01:13.31 2

3 ERWEE, CONNOR DABS 01:15.49 3

4 LAMBE, KEEGAN DABS 01:17.41 4

7 WILMOT, JAMES DABS 01:18.61 5

5 ASMAN, DYLAN DABS 01:19.59 6


Printed 31 March 2015 12:27 AM by JRaceman
GCU SPRINT CHAMPS 2015 29 March 2015 2:50 PM
Race #36, Event #31: U12, U10, U8 Girls K1 200m Final Roodeplaat Main
Results
Lane Person Team Result Overall Place Score Place

9 GODDEN, ALEXA DABS 01:13.38 1 1

1 HANK, KAMILAH FLCC 01:16.68 2 2

6 BORNMAN, ANJA LIK 01:21.33 3 1

5 EVANS, CAITLYN DABS 01:21.91 4 2

2 HANK, AMEERAH FLCC 01:22.23 5 3

0 ROBERTS, RORISANG LIK 01:22.53 6 1

8 LANDILE, NQOBILE UNKNOWN 01:24.80 7 4

7 MOHAPI, BONOLO FLCC 01:26.85 8 2

10 MOHAPI, KETSO FLCC 01:27.22 9 3

4 WEIDEMAN, DANELLE LIK 01:55.75 10 3


Printed 31 March 2015 12:27 AM by JRaceman
GCU SPRINT CHAMPS 2015 29 March 2015 4:00 PM
Race #42, Event #41: U12,U10,U8 Boys & Girls K1 2000m Final Roodeplaat LD
Results
Lane Person Team Result Place

8 MIENIE, CHENTIN LIK 13:23.95 1

38 ERWEE, NICHOLAS DABS 13:26.37 2

36 OELEFSE, LINTON LIK 13:31.98 3

10 DREYER, THEO DABS 13:43.09 4

26 ERWEE, CONNOR DABS 13:43.75 5

12 BORNMAN, ANJA LIK 14:08.75 6

24 LAMBE, KEEGAN DABS 14:12.12 7

41 HANK, KAMILAH FLCC 14:17.21 8

51 BORNMAN, DIVAN LIK 14:18.41 9

21 VAN PLETZEN, RUAN LIK 14:33.24 10

45 KENEALY, MICHAEL DABS 14:44.52 11

14 ASMAN, DYLAN DABS 15:37.07 12

11 HANK, AMEERAH FLCC 15:45.59 13

83 MOHAPI, KETSO FLCC 15:46.41 14

50 LANDILE, NQOBILE UNKNOWN 16:28.60 15

44 ROBERTS, RORISANG LIK 17:25.30 16

1 COLE, MATTHEW DABS 18:14.17 17

33 OELEFSE, QUINTIS LIK DNF

99 WEIDEMAN, DANELLE LIK DNF